Aliness Enzyme Complex Roślinne enzymy trawienne.
search
  • Aliness Enzyme Complex Roślinne enzymy trawienne.
  • Aliness Enzyme Complex Roślinne enzymy trawienne.
  • Aliness Enzyme Complex Roślinne enzymy trawienne.
  • Aliness Enzyme Complex Roślinne enzymy trawienne.
  • Aliness Enzyme Complex Roślinne enzymy trawienne.

Aliness Enzyme Complex Roślinne enzymy trawienne.

54,90 zł

Zapłać 50,51 zł zamiast 54,90 zł uzyskując konto premium!

Brutto

Suplement diety Medicaline MULTI Enzyme Complex PRO enzymy trawienne kapsułki 90 szt.

Ilość

100% bezpieczne płatności
multi_enzyme_complex_pro_90.jpg

MULTI Enzyme Complex PRO od Aliness to suplement diety zawierający roślinne enzymy trawienne.

Aliness MultiEnzyme Complex PRO to wysokiej jakości kompleks enzymów z dodatkiem prebiotyków i probiotyków. Zawiera wszystkie potrzebne enzymy do prawidłowego trawienia każdego makroskładnika. Dodatek prebiotyków i probiotyków wspomaga stan mikroflory jelitowej.

Wspiera pracę układu pokarmowego

  • Wspiera proces trawienia
  • Może pomóc w problemach gastrycznych
  • Wspomaga przyswajalność składników odżywczych.

O enzymach trawiennych:

Enzymy trawienne to grupa enzymów wydzielanych w układzie pokarmowym, w większości hydrolaz (enzymów hydrolitycznych), katalizujących rozkład związków bardziej złożonych do prostszych (z udziałem wody). U wszystkich heterotrofów (organizmów cudzożywnych) procesy trawienia przebiegają podobnie i uczestniczą w nich takie same lub bardzo podobne grupy enzymów, które wytwarzane są przez wyspecjalizowane gruczoły trawienne. Enzymy uczestniczą praktycznie w każdym procesie zachodzącym w naszym organizmie.

Trzy podstawowe składniki odżywcze w pożywieniu, tj. węglowodany, białka i tłuszcze są przyswajane przez organizm ludzki dopiero po rozbiciu na mniejsze cząsteczki strawne. Proces trawienia rozpoczyna się w jamie ustnej, gdzie amylazy ślinowe wstrzyknięte wraz ze śliną zaczynają rozkładać cukry złożone, takie jak skrobia roślinna, na mniejsze cząsteczki. Następnie pokarm przenoszony jest do żołądka, gdzie zostaje poddany obróbce enzymatycznej przez enzym trawiący białko, zwany pepsyną, który jest wydzielany przez wyspecjalizowane komórki żołądkowe zwane komórkami głównymi. Następnie dzięki ruchom perystaltycznym przewodu pokarmowego treść żołądka transportowana jest do jelita cienkiego. Tam sok trzustkowy wraz z żółcią wydzielaną z wątroby za pośrednictwem pęcherzyka żółciowego ułatwiają dalsze trawienie cukrów, białek i - co ważne - tłuszczy pokarmowych. Odpowiednie enzymy, tj. amylaza trzustkowa, karboksypeptydaza i lipazy, dostarczane są wraz z sokiem trzustkowym. Lipaza trzustkowa hydrolizuje tłuszcze do wolnych kwasów tłuszczowych, które pod wpływem soli żółciowych przekształcają się w micele, tj. postać tłuszczy pokarmowych, która jest wchłaniana przez komórki przewodu pokarmowego.

Chociaż pracy układu pokarmowego w zasadzie nie można zobaczyć, ilość wyprodukowanych soków trawiennych i enzymów robi wrażenie. Na przykład średnia dzienna produkcja śliny wynosi od 1 do 1,2 litra. Tyle właśnie śliny potrzeba każdego dnia, żeby zainicjować proces trawienia. Równie imponująco wygląda ilość soków i płynów trawiennych produkowanych przez układ pokarmowy, aby podtrzymać cały proces.

Betaina

Betaina to związek chemiczny zaliczany do grupy betain. Jest to pochodna glicyny, zaliczana do najprostszego aminokwasu białkowego. W żołądku przypomina działanie kwasu solnego, który naturalnie wytwarzany jest do trawienia pokarmów.

Laktaza

Jest to enzym rozkładający cukier mleczny, laktozę na glukozę i galaktozę.

Papaina

Jest to enzym proteolityczny wytwarzany z surowych owoców roślin papai. Enzymy te pomagają rozkładać białka na peptydy oraz aminokwasy. Papaina może wykazywać działanie pomagające w przypadku występowania gazów, wzdęć, biegunek.

Bromelaina

Bromelaina to enzym roślinny znajdujący się w ananasach zaliczany do grupy proteaz. Głównym zadaniem tej grupy jest hydroliza wiązań peptydowych. Bromelaina składa się z frakcji proteolityczną-sulfhydrylowa, fosfatazy, glukozydazy, celulazy, glikoproteiny. Suplementacja bromelainą świetnie sprawdzi się w przypadku diet wysokobiałkowych oraz przy sporej nadwyżce kalorycznej. Zbyt duża ilość niestrawionego poprawnie białka może powodować dolegliwości gastryczne, nietolerancje pokarmowe oraz nasilenie objawów chorób autoimmunologicznych. Bromelaina może też przejmować funkcję pepsyny i trypsyny w sytuacji, gdy tych enzymów jest zbyt mało w organizmie.

LactoSpore probiotyk

Jest to probiotyk Lactobacillus Sporogenes, który odporny jest na wysoką temperaturę. Probiotyk ten jest mikrokapsułkowany o działaniu dojelitowym. Wykazuje działanie wspierające procesy trawienne, regenerację błony śluzowej jelit oraz korzystny wpływ na układ odpornościowy.

Żaden z enzymów stosowanych w Enzyme Complex nie pochodzi od zwierząt.

Multi eznyme.jpg

vege caps.jpg

Składniki:

Betaina (chlorowodorek Betainy), Digezyme® complex w tym: Alfa amylaza (z Aspergillus oryzae), neutralna proteaza (z Bacillus licheniformis), laktaza (z Aspergillus oryzae), lipaza (z Aspergillus oryzae), celulaza (z Trichoderma reesei), FibregumTM -Błonnik akacjowy (prebiotyk), Bromelaina 2500 GDU, Beta-Glucan (Yestimun®), Papaina 6000 USP, Pepsyna 1:3000 MDP, LactoWise®( Bacillus coagulans vieble spore MTCC 5856) (probiotyk), Glactomannan (prebiotyk)), LactoSpore® probiotyk (Bacillus coagulans MTCC 5856), otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza).

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia:

Spożywać 1 kapsułkę dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Produkty Aliness wywarzane są zgodnie z najwyższymi standardami:

● Preparaty są produkowane zgodnie z koncepcją `czystej etykiety`. Oznacza to - żadnych niepotrzebnych składników. Kapsułki nie zawierają plastyfikatorów, szkodliwych dodatków ani alergenów. Z tego też względu są odpowiednie nawet dla osób z nietolerancją na gluten lub laktozę

● Wszystkie substancje zawarte w preparatach nie zawierają organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO-Genetically Modified Organism).

● Aliness to nowoczesne produkty, łatwe do aplikacji, o wysokiej i szybkiej wchłanialności substancji czynnych.

PRODUCENT:

MedicaLine

Ostrowiec 150

05-480 Karczew

non oxide.jpg
7 Przedmioty

Opis

Producent
Medicaline
Cechy dodatkowe
bezglutenowy
bez laktozy
czysty (bez dodatków)
wegetariański
Postać
kapsułki
Podstawowy składnik
enzymy trawienne
Liczba porcji w opakowaniu
90
Waga
0,09

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Aliness Enzyme Complex Roślinne enzymy trawienne.

Suplement diety Medicaline MULTI Enzyme Complex PRO enzymy trawienne kapsułki 90 szt.

Napisz swoją opinię