Pamięć, układ nerwowy

Jest 63 produktów.

Pokazano 1-12 z 63 pozycji

Aktywne filtry

Jednym z najważniejszych systemów odpowiedzialnych za wszystkie funkcje żywego organizmu jest układ nerwowy. Powszechnie występującym czynnikiem przyczyniającym się do zaburzenia jego funkcjonowania jest wzmożone napięcie nerwowe. W stanach wyczerpania psychicznego wiele osób sięga po suplementy na stres w postaci tabletek i kapsułek doustnych. Preparaty ze starannie dobranymi substancjami czynnymi mogą pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia, zwiększeniu odporności na czynniki stresogenne, a także w przeciwdziałaniu stanom depresyjnym.

Suplementy na stres – jakie mogą być wskazania do ich stosowania?

System nerwowy stanowi najistotniejszy układ integrujący funkcjonowanie niemalże wszystkich tkanek i narządów obecnych w ciele człowieka. Na jego kondycję wpływa wiele czynników, spośród których ważne znaczenie ma właściwie zbilansowana dieta oraz ruch. W codziennym jadłospisie nie powinno brakować przede wszystkim witamin z grupy B, magnezu, żelaza oraz lecytyny poprawiającej procesy zapamiętywania. W uzupełnieniu ich poziomu może pomóc regularne przyjmowanie suplementów na stres. Ich stosowanie zawsze warto jednak skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Najczęstsze wskazania do sięgnięcia po preparaty mogące pomóc w uregulowaniu pracy układu nerwowego to rozdrażnienie, niestabilność emocjonalna, wahania nastroju oraz obniżenie ogólnej jakości życia. Tego rodzaju środki mogą być stosowane również w przypadku problemów ze snem spowodowanych wzmożonym napięciem. Suplementy na stres z witaminami, minerałami i naturalnymi wyciągami roślinnymi mogą stanowić wsparcie dla kondycji psychicznej, a także dla poprawy koncentracji i skupienia.

Jakie składniki występują w suplementach na stres, pamięć i koncentrację?

W preparatach przeznaczonych do stosowania w stanach wyczerpania fizycznego można znaleźć między innymi ekstrakt z Ashwagandhy. Ten zielony krzew występujący głównie w strefie subtropikalnej zawiera związki zaliczane do substancji adaptogennych, czyli takich, które mogą poprawiać stan układu nerwowego oraz wpływać na ogólne samopoczucie. Zdaniem naukowców wyciąg z tej znanej ajurwedyjskiej rośliny może pomóc w obniżeniu poziomu kortyzolu, hormonu, którego wzrost następuje pod wpływem stresu.

W suplementach wspierających funkcjonowanie mózgu nierzadko obecne są także pierwiastki takie jak magnez, krzem, bor i jod. Ich niedobór może hamować agregację płytek i przyczyniać się do zwiększenia stężenia serotoniny, która jest jednym z najważniejszych neuroprzekaźników. Ponadto preparaty na pamięć i koncentrację mogą zawierać w składzie tryptofan – aminokwas będący prekursorem hormonu wpływającego na stany emocjonalne.