Preparaty witaminowo-mineralne

Jest 288 produktów.

Pokazano 1-12 z 288 pozycji

Aktywne filtry

Preparaty witaminowo-mineralne

W celu uzupełnienia codziennego jadłospisu w podstawowe składniki odżywcze można sięgnąć po naturalne suplementy diety, które udostępnia sklep internetowy Zdromax. Preparaty w postaci tabletek, kapsułek, saszetek oraz płynów doustnych mogą pomóc w zabieganiu niedoborom związków odgrywających kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego ustroju. Ich deficyt może objawiać się wieloma dolegliwościami takimi jak problemy z koncentracją, skurcze mięśni, kłopoty ze snem czy pogorszona odporność.

Witaminy i minerały wspomagają pracę narządów wewnętrznych, uczestniczą w różnych procesach biochemicznych, a także zmniejszają ryzyko powstawania niektórych chorób. Dzięki stosowaniu odpowiednich naturalnych suplementów diety znajdujących się w sklepach można też przeciwdziałać niekorzystnym zmianom morfologicznym i fizjologicznym, które mogą powodować pogorszenie ogólnej kondycji organizmu.

Jakie składniki mogą wchodzić w skład naturalnych suplementów diety?

Jednym ze związków, który mogą zawierać naturalne suplementy diety proponowane przez niejeden sklep internetowy, jest magnez. Pierwiastek ten jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, nerwowego oraz tkanki kostnej. Jest zaliczany do antagonistów wapnia i stabilizatorów błon komórkowych. Jego niedobór może powodować bóle głowy, brak energii, nadmierną kruchość włosów i paznokci, a także zaburzenia zdrowia psychicznego.

W składzie suplementów diety dostępnych w sklepach nierzadko znajdują się też wyciągi roślinne. Ich dostarczanie do organizmu może pomóc we wzmocnieniu naturalnych mechanizmów obronnych oraz usprawnieniu pracy poszczególnych organów. Ich działanie jest związane z obecnością określonych substancji czynnych. Należą do nich między innymi aminokwasy, nienasycone kwasy tłuszczowe, flawonoidy, alkaloidy, terpeny oraz saponiny. Ekstrakty mogą być pozyskiwane z takich roślin jak głóg, miłorząb japoński, koper włoski, kminek, jeżówka purpurowa czy czosnek pospolity.

Kiedy można rozważyć stosowanie naturalnego suplementu diety?

Podobnie jak inne preparaty przeznaczone do uzupełniania jadłospisu w niezbędne składniki odżywcze naturalne suplementy diety udostępniane przez sklep powinny być stosowane jedynie w określonych przypadkach. Ich przyjmowanie należy skonsultować z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem, wcześniej wykonując odpowiednie badania laboratoryjne. Tylko w ten sposób można ustalić, jakiego składnika organizm potrzebuje i na jakie niedobory jest najbardziej narażony.

Warto też pamiętać, że naturalny suplement diety nie jest w stanie zastąpić posiłku oraz zrównoważonego sposobu odżywiania. Nie może też stanowić zamiennika dla aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Tego typu środki zawsze należy stosować zgodnie ze wskazaniami zamieszczonymi na opakowaniu lub w dołączonej ulotce, nie przekraczając limitów dziennego spożycia. Ich przyjmowanie można rozważyć, kiedy w menu występują niedobory określonych witamin lub minerałów takich jak magnez, cynk, żelazo, cholekalcyferol.