Suplementy diety na krążenie

Jest 47 produktów.

Pokazano 1-12 z 47 pozycji

Aktywne filtry

Serce stanowi jeden z najważniejszych narządów w ciele człowieka. Jego niewłaściwe funkcjonowanie może stać się przyczyną wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych. By wesprzeć pracę tego organu, można sięgnąć po suplementy w postaci tabletek, kapsułek oraz płynów doustnych. Zawarte w nich witaminy, minerały, antyoksydanty i nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy Omega mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych naczyń krwionośnych, prawidłowego ciśnienia krwi oraz właściwego stężenia cholesterolu.

Choroby układu krążenia – przyczyny, objawy

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego stanowią coraz częstszą przyczynę zgonów ludzi w różnym wieku. Do czynników wpływających na ich rozwój zalicza się m.in. uwarunkowania genetyczne, niezdrowe odżywianie, brak ruchu, nadmierną masę ciała oraz spożywanie używek. Ryzyko wystąpienia chorób serca i naczyń krwionośnych można zmniejszyć, modyfikując styl życia. W diecie nie powinno brakować przede wszystkim produktów pełnoziarnistych, roślin strączkowych, świeżych owoców oraz warzyw.

Jednym z częściej rozpoznawanych schorzeń układu krążenia jest miażdżyca, która rozwija się latami. Jej główną przyczyną są złogi odkładające się w ścianach tętnic. Choroba ta jest uważana za niezwykle podstępną, a nierozpoznana i nieleczona może prowadzić do zakrzepicy, udaru mózgu lub zawału serca. Do coraz powszechniej diagnozowanych dolegliwości należy też nadciśnienie tętnicze, które charakteryzuje się podwyższonymi parametrami ciśnienia krwi utrzymującymi się przez długi czas.

Suplementy wspierające układ krążenia

W profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego bardzo ważną rolę odgrywa właściwie zbilansowana dieta. Posiłki powinny pokrywać zapotrzebowanie organizmu na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W przypadku niedoboru witamin lub minerałów można sięgnąć po suplementy. Preparaty w postaci tabletek, kapsułek i płynów do picia mogą pomóc w uzupełnieniu błędów żywieniowych oraz we wzbogaceniu codziennego jadłospisu w związki wspomagające utrzymanie prawidłowej pracy serca.

W składzie suplementów wspierających funkcjonowanie układu krążenia można znaleźć m.in. resweratrol, kurkumę, koenzym Q10, l-argininę, berberynę, monakolinę K. Związki te mogą stanowić wsparcie dla utrzymania zdrowych naczyń krwionośnych oraz ochrony błon komórkowych przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników. Produkty mogące pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób serca często też zawierają cynarynę, inulinę, astaksantynę oraz potas, którego długotrwały brak może powodować nadciśnienie tętnicze i inne problemy kardiologiczne.