Skóra, włosy, paznokcie - suplementy i witaminy

Aktywne filtry

Suplementy na skórę, włosy i paznokcie

Wraz z wiekiem w organizmie zmniejsza się poziom niektórych substancji, co powoduje siwienie pasm, osłabienie płytki paznokciowej oraz pogorszenie stanu naskórka. W celu poprawienia urody można sięgnąć po suplementy zawierające witaminy na włosy, skórę i paznokcie. Preparaty w postaci kapsułek i tabletek do przyjmowania doustnego mogą pomóc w uzupełnieniu codziennego jadłospisu w składniki o działaniu nawilżającym, regenerującym oraz antyoksydacyjnym.

Prawidłowo zbilansowana dieta jest kluczem nie tylko do zdrowia, ale też atrakcyjnego wyglądu. W menu nie powinno brakować świeżych warzyw i owoców, produktów mlecznych i zbożowych, ryb oraz chudego mięsa. Niekiedy jednak zdarza się, że w organizmie występują niedobory niektórych witamin i minerałów. W przypadku stwierdzonych deficytów można rozważyć stosowanie suplementów diety na wzmocnienie i porost włosów.

Co mogą zawierać suplementy na wzmocnienie włosów, skóry i paznokci?

Jednym z pierwiastków korzystnie wpływających na urodę jest krzem. Uczestniczy on w biosyntezie kolagenu, który jest podstawowym materiałem budulcowym tkanki łącznej. Ponadto jest odpowiedzialny za wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych i szybkie gojenie się ran. Jego spore ilości występują w zbożach, zwłaszcza w jęczmieniu i owsie. W przypadku deficytu tego związku można zastosować suplementy, w których znajdują się witaminy i minerały na włosy, skórę i paznokcie.

W składzie preparatów na wzmocnienie i porost włosów często można też znaleźć cynk, selen oraz witaminę E, która bierze udział w metabolizmie komórek i wykazuje zdolność do neutralizowania wolnych rodników. Na rynku dostępnych jest też wiele suplementów z biotyną, która odgrywa ważną rolę nie tylko w procesie krzepnięcia krwi. Substancja ta może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry oraz mocnych paznokci. Jej niedobór może objawiać się mrowieniem mięśni, brakiem koncentracji, rozdrażnieniem oraz nadmierną sennością.

Kiedy można sięgnąć po suplement z witaminami na włosy, skórę i paznokcie?

Prawidłowa i urozmaicona dieta powinna dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. W przypadku ich braku można rozważyć sięgnięcie po suplementy na wzmocnienie i porost włosów, paznokci oraz skóry. Takie preparaty można też stosować w szczególnych sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na związki odżywcze, kiedy ich przyswajanie jest zaburzone np. przez długotrwały stres czy stosowanie jadłospisu z ograniczeniami. Przed ich przyjmowaniem zawsze wcześniej warto zapytać o poradę lekarza lub farmaceutę, zwłaszcza jeśli równocześnie przyjmowane są leki.

Najważniejszym sposobem utrzymania organizmu w dobrej kondycji, a także zdrowych włosów, skóry i paznokci powinna być zbilansowana dieta oraz inne elementy zrównoważonego stylu życia takie jak regularna aktywność fizyczna oraz niepalenie papierosów. Suplement na wzmocnienie i porost kosmyków może stanowić jedynie uzupełnienie odżywiania w uzasadnionych przypadkach oraz wsparcie w walce z konkretnymi problemami związanymi z urodą.