Aliness WITAMINA E NATURALNA WITAMINA MŁODOŚCI
search
  • Aliness WITAMINA E NATURALNA WITAMINA MŁODOŚCI
  • Aliness WITAMINA E NATURALNA WITAMINA MŁODOŚCI

Aliness WITAMINA E NATURALNA WITAMINA MŁODOŚCI

44,90 zł

Zapłać 41,31 zł zamiast 44,90 zł uzyskując konto premium!

Brutto

Suplement diety Medicaline Aliness kapsułki 100 szt.

Ilość

aliness_naturalna_witamina_e_100_1.jpg

Suplement diety
Naturalna witamina E

octan d-alfa-tokoferylu 400 IU

100 kapsułek

 

Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym

Składniki: naturalna witamina E (octan d-alfa-tokoferylu), substancja wypełniająca - olej słonecznikowy, żelatyna wołowa, substancja utrzymująca wilgoć – glicerol, woda.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania: 1 kapsułka co 2 dni, w trakcie posiłku.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

Witamina E, zwana "witaminą młodości", bierze udział w wielu ważnych procesach w organizmie człowieka. Jest to  to grupa związków określanych mianem tokoferoli ( toferole i tokotrienole o podobnej aktywności fizjologicznej). Wraz z witaminami A, D i K należą one do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Oznacza to, że są  magazynowane w organizmie (a nie wydalane z moczem lub potem, jak witaminy rozpuszczalne w wodzie), głównie w tkance tłuszczowej i nadnerczach. Witamina  E syntetyzowana jest wyłącznie przez rośliny, aczkolwiek można ją znaleźć również w niektórych produktach zwierzęcych. Najbogatszym naturalnym źródłem witaminy E są nasiona, orzechy oraz tłuszcze (oleje) z nich pozyskiwane: słonecznikowy, z pestek dyni, sezamowy, migdałowy, z orzechów włoskich, z kiełków pszenicy, z pestek winogron. Forma olejowa  jest więc najlepszą formą podania  tej witaminy zarówno z dietą jak i w suplementach diety. Dodatkowo, przyswajanie "witaminy młodości" przez organizm wspomagają inne witaminy, takie jak witamina A, kompleks witamin  z grupy B, witamina C, mangan, selen, fosfor oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT).

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są różne formy chemiczne witaminy E:

D-alfa-tokoferol,

DL-alfa-tokoferol,

Octan D-alfa-tokoferylu,

Octan DL-alfa-tokoferylu,

Bursztynian D-alfa-tokoferylu

Związki zaczynające się od DL to są syntetyczne (sztuczne) postacie witaminy E uzyskiwane w sposób chemiczny.

Związki zaczynające się od D pochodzą z naturalnych źródeł.

Naturalna postać witaminy E została uznana za silniejszą od

postaci syntetycznej. Amerykańska Administracja Leków i Żywności (FDA), Światowa Organizacje Zdrowia (WHO) oraz Farmakopea Stanów Zjednoczonych (USP), potwierdziły, że ekwiwalentem 1 grama naturalnej witaminy E jest 1,36 grama witaminy syntetycznej. Jednak najnowsze badania w tym zakresie pokazują, że przewaga absorpcji

naturalnej witaminy w stosunku do syntetycznej może być nawet dwukrotna.

Tokoferole  (witamina E)  są dość odporne na wysoką temperaturę ale degradują w trakcie mrożenia,

w warunkach dostępu tlenu a także przy ekspozycji na światło słoneczne dlatego warto np. oleje  i orzechy przechowywać w szafce, w zamkniętym opakowaniu.

Witamina E jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów,  neutralizuje wolne rodniki niszczące DNA komórek. Zapobiega utlenianiu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (PUFA – Polyunsaturated Fatty Acids) obecnych zarówno w błonach komórkowych jak i we krwi. Dzięki  właściwościom antyoksydacyjnym opóźnia proces starzenia się skóry- stąd  nazwa „witamina młodości”. Witamina E, poza właściwościami przeciwutleniającymi, pełni w organizmie również inne funkcje, np uczestniczy w regulacji aktywności kinazy białkowej C, enzymu biorącego udział w przekazywaniu sygnałów w obrębie komórek.

Tylko dobrze zbilansowana dieta w pełni zaspokaja potrzeby organizmu na witaminę E. Niestety w czasach wszechobecnej wysoko przetworzonej żywności, nadmiernej aktywności zawodowej, a także spotykających nas często sytuacji stresowych, trudno jest dostarczyć organizmowi niezbędnych ilości tej cennej witaminy. Zdaniem ekspertów dzienne zapotrzebowanie na witaminę E jest zróżnicowane i zależy m.in. od wieku, płci i stanu fizjologicznego.

Producent:

Medicaline Konrad Malitka

OSTRÓWIEC 150

05-480 KARCZEW

Data ważności: Data na opakowaniu.

Źródło: Producent

5902596935658
37 Przedmioty

Opis

Producent
Medicaline
Cechy dodatkowe
bez cukru
bezglutenowy
Postać
kapsułki
Podstawowy składnik
witamina E
Przeznaczenie
uniwersalne
Liczba porcji w opakowaniu
100
Waga
0,09

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Aliness WITAMINA E NATURALNA WITAMINA MŁODOŚCI

Suplement diety Medicaline Aliness kapsułki 100 szt.

Napisz swoją opinię