• Obecnie brak
Olej z pestek dyni CHOLESTEROL prostata Skoczylas
search
  • Olej z pestek dyni CHOLESTEROL prostata Skoczylas

Olej z pestek dyni CHOLESTEROL prostata Skoczylas

37,00 zł
Brutto

Olej z pestek dyni Skoczylas 250 ml

Ilość
Obecnie brak

100% bezpieczne płatności
 

Dostawa

Skoczylas-olej-z-pestek-dyni-CHOLESTEROL-prostata-EAN-5903631208270 (1).jpg Olej z pestek dyni marki SKOCZYLAS 250 ml

Olej z pestek dyni jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych w tym kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, do których należą Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi). Stosowanie oleju z pestek dyni wpływa na utrzymanie prawidłowych funkcji pęcherza i przepływu moczu oraz pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie prostaty. Sprzedawany olej z pestek dyni zawiera aż 74 g jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych na 100 g oleju.

Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Warto zadbać o odpowiednią dietę i wybierać najlepszej jakości produkty.

Tłuszcze powinny stanowić 30% codziennej diety. To właśnie one są głównym źródłem energii, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Na tym nie kończy się ich zastosowanie – regulują również gospodarkę hormonalną, wzmacniają odporność czy umożliwiają rozpuszczanie się niektórych witamin.

Jeśli mowa o tłuszczu pochodzenia roślinnego, to bez wątpienia na myśl najpierw przychodzi olej. Na rynku dostępna jest masa różnego rodzaju olejów czy oliw – mniej lub bardziej zdrowych. Na szczególną uwagę zasługuje jednak on – olej z pestek dyni. Właściwości lecznicze tego produktu powinny przekonać Cię do tego, byś jak najszybciej włączył go do swojego jadłospisu!

BOGACTWO WITAMIN W OLEJU Z PESTEK DYNI

Tłoczony na zimno olej z pestek dyni może poszczycić się całą gamą substancji odżywczych – to doskonałe źródło witamin z grupy B, a także witamin A, E, D oraz C. Ten rodzaj roślinnego tłuszczu obfituje w żelazo, potas, wapń, magnez, fluor czy fosfor. Obecne w nim barwniki karotenoidowe to silne antyoksydanty, które zmniejszają ryzyko zawału serca czy udaru mózgu.

PROSTATA

Olej z pestek dyni jest bardzo często dodawany do suplementów dla mężczyzn. To zamierzone działanie – zawarte w nim substancje są pomocne w przypadku łagodnego przerostu prostaty.

Regularne stosowanie oleju z pestek dyni ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie gruczołu krokowego oraz reguluje procesy, które odpowiadają za oddawanie moczu. Fitosterole, które wchodzą w skład oleju z pestek dyni, odgrywają tutaj kluczową rolę – obniżają one bowiem zbyt wysoki poziom hormonu DHT, który odpowiada za przerost prostaty.

WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE

Jest doskonałym dodatkiem do dań wytrawnych, jak i do dań słodkich. Świetnie pasuje jako sos do lodów śmietankowych, sos do sałatek, polewa do kaszy, ryżu, pieczywa i innych dań serwowanych na zimno.

Opis

Producent
Skoczylas
Przeznaczenie
spożywcze
Pojemność
250 ml
Cechy dodatkowe
bez konserwantów
Rodzaj oleju
z pestek dyni

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Olej z pestek dyni CHOLESTEROL prostata Skoczylas

Olej z pestek dyni Skoczylas 250 ml

Napisz swoją opinię