MIÓD ZE SPADZI LIŚCIASTEJ 400g. Miody Domańskich
Bogactwo gatunków roślin miododajnych nadaje naszym miodom wyjątkowy bukiet smaków.
Miód ze spadzi liściastej
Miód spadziowy z drzew liściastych w Pasiece Miody Domańskich powstaje głownie w okolicznych lasach wokół Zalesia Górnego. Występują tu w dużej ilości drzewa liściaste na których żerują mszyce i czerwce wydzielające spadź: lipa, wierzby śliwa tarnina, graby, buki, dęby. Pszczoły bardzo szybko wyczuwają w terenie gdzie spadź się pojawiła. Dzieje się to najczęściej w połowie lipca gdy pszczołom doskwiera okresowy brak pokarmu. Wtedy w ulach pojawia się brunatno – zielonkawy nakrop. Jest to sygnał, że drzewa zaczęły spadziować. W ulach obserwujemy odmienne zachowanie pszczół…… biorą się do roboty. |
Miód spadziowy jest jednym z najczęściej poszukiwanych miodów. Miód spadziowy liściasty w każdym roku będzie miał inny smak, aromat i barwę. Zależy to od gatunku spadziujących drzew i domieszek nektaru z kwitnących w tym okresie kwiatów. Pszczoły przestają zbierać spadź, gdy spadnie ulewa lub wystąpią upały. W naszych warunkach produkcję miodu spadziowego przerywa rozkwitanie nawłoci. Stąd często pozyskujemy miód nektarowo – spadziowy a dokładniej nawłociowo - spadziowy, gdyż oba pożytki mieszają się. Zapach kwiatów odciąga pszczoły z lasu na nawłociowe łany.
Na co jest polecany miód spadziowy z drzew liściastych?
Miód spadziowy liściasty polecany jest w schorzeniach wątroby i dróg żółciowych, nerek i dróg moczowych. Stosowany jest często przy problemach z przewodem pokarmowym i jelitami. Oczywiście jak wszystkie miody ma właściwości wzmagające odporność, działa wzmacniająco w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego.
W obecnym sezonie chcemy pierwszy raz wywieźć jedną pasiekę na spadź iglastą. Tego nowego dla pasieki - ciemnego miodu - spodziewamy się w lipcu.
Uwaga - oferta dotyczy produktu naturalnego, który nie był obrabiany termicznie więc z czasem może ulec krystalizacji. W związku z tym otrzymany produkt może różnić się z tym na zdjęciu.
Pasieka Miody Domańskich – Ustanów koło Zalesia Górnego
W uroczych zakątkach Chojnowskiego Parku Krajobrazowego usłyszycie szum naszych pszczół. Niech Was nie zwiodą podmokłe łąki, lasy i spokojny szept szemrzących ruczajów. Jest to raj dla owadów zapylających. Bogactwo gatunków roślin miododajnych nadaje naszym miodom wyjątkowy bukiet smaków. Słabo rozwinięte rolnictwo oraz zróżnicowany pyłek i nektar przynoszony przez pszczoły a do tego nasza wiedza i pasja, zapewniają nam ponad 200 silnych i zdrowych rodzin pszczelich. Zapraszamy do miodowej oazy w samym centrum Krainy Jeziorki.
Wet. nr identyfikacyjny 14185613
Komentarze
Na razie nie dodano żadnej recenzji.