OMEGA 3 DHA EPA Kwasy Tłuszczowe Suplement diety
search
  • OMEGA 3 DHA EPA Kwasy Tłuszczowe Suplement diety

OMEGA 3 DHA EPA Kwasy Tłuszczowe Suplement diety

85,00 zł

Zapłać 78,20 zł zamiast 85,00 zł uzyskując konto premium!

Brutto

Suplementy diety OMEGA 3 DHA EPA Kwasy Tłuszczowe dr. Jacob's

Ilość

SUPLEMENT DIETY dr Jacob's DHA-EPA

60 kapsułek

olej z mikroalg Schizochytrium bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3

produkt wegański

Nienasycone kwasy tłuszczowe DHA (kwas dokozaheksaenowy) i EPA (kwas eikozapentaenowy) to jedne z niezbędnych składników budulcowych – są niezastąpionym elementem konstrukcyjnym wszystkich komórek organizmu. Należy je dostarczać z pożywieniem, ponieważ organizm nie ma zdolności wytwarzania w odpowiedniej ilości tych kwasów. Suplementacja DHA jest szczególnie ważna przy spożywaniu niewielkiej ilości ryb (główne źródło DHA).

DHA-EPA to jeden z niewielu produktów na rynku, które mogą stosować także wegetarianie i weganie. Algi są zdrową, roślinną alternatywą jako źródło ważnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych Omega-3. Olej w DHA-EPA uzyskany jest z mikroalg Schizochytrium sp. Tylko jedna kapsułka DHA-EPA zawiera aż 250mg kwasów DHA i EPA w proporcji 2:1 (ok. 167 mg DHA, ok. 83 mg EPA).

 

DHA odgrywa bardzo ważną rolę w budowie mózgu i narządu wzroku, szczególnie u płodu i małego dziecka (w centralnym układzie nerwowym i siatkówce oka stanowi aż ok 30% fosfolipidów). Suplementacja DHA jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Niedobór DHA zmniejsza stężenie serotoniny (hormon szczęścia) w mózgu, może mieć związek z występowaniem ADHD, choroby Alzheimera i depresji.

 

Kwasy DHA i EPA zalecane są:

 

dla utrzymania prawidłowych funkcji mózgu i prawidłowego widzenia (przy codziennym spożyciu 250 mg DHA – 2 kapsułki),

dla prawidłowej czynności serca (przy codziennym spożyciu 250 mg DHA i EPA – 1 kapsułka),

przy problemach z nauką szkolną oraz niskiej zdolności przyswajania wiedzy,

przy zaburzeniach pamięci i koncentracji,

przy nadpobudliwości psychoruchowej.

U kobiet w ciąży i karmiących piersią:

 

dla rozwoju układu nerwowego dziecka (funkcje psychoruchowe oraz intelektualne),

w celu prawidłowego rozwoju i funkcjonowania narządu wzroku u dziecka.

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 - 2 kapsułki wraz z posiłkiem.

 

________________________________________________________________________________________________________

 

Składniki w porcji             1 kapsułka  /  2 kapsułki (porcja dzienna)

 

Kwas DHA                                        167 mg  /  333 mg

 

Kwas EPA                                          83 mg  /  167 mg

 

________________________________________________________________________________________________________

 

Składniki: olej z mikroalg Schizochytrium sp. bogaty w DHA i EPA, skrobia, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; olej słonecznikowy; substancja zagęszczająca: karagen*; przeciwutleniacze: mieszanina tokoferoli, palmitynian askorbylu; aromat: ekstrakt z rozmarynu; regulator kwasowości: węglan sodu.

 

* w związku z nieporozumieniami powstałymi ostatnio wokół karagenu z powodu "ekspertów" internetowych  - wyjaśniamy:

 

Karagen powstaje z ekstrakcji czerwonych alg morskich, które mogą tworzyć w roztworach wodnych lepkie koloidy lub żele. Karagen występuje w strukturze wodorostów o nazwie Gigartina species.

 

Dopuszczalna dzienna dawka karagenu dla dorosłej osoby to 75 mg/kg masy ciała. Oznacza to, że kobieta ważąca 60 kilogramów, może bezpiecznie spożyć maksymalnie ok. 4,5 gramów karagenu dziennie, ale według ogólnych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dopuszczalne dzienne spożycie nie powinno przekraczać 3,5 gramów na osobę.W naszym produkcie karagen występuje w ilościach śladowych.

 

Jak wszystko, także i karagen można przedawkować - w takim przypadku może on powodować problemy trawienne i wzdęcia. Niestety może to grozić nawet owrzodzeniem jelita np. wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (stąd też niektórzy dochodzą do wniosku, że w dalekiej perspektywie może on być przyczyną nowotworów jelita grubego). Jednak nim dopuszczono karagen do zastosowania w technologii żywności, został on dokładnie przebadany i specjaliści WHO zapewniają, że jako dodatek żywieniowy jest on w pełni bezpieczny. Przemawia za tym fakt, że zawarte w wysuszonych plechach karageniny są używane w chorobie wrzodowej.

 

Karagen został zatwierdzony do spożycia po raz pierwszy w 1961 roku. Od tamtej pory toczą się dyskusje, czy jest bezpieczny dla zdrowia. Wielokrotnie wnioskowano o jego wycofanie z dodatków do żywności. Ale karagen występuje w dwóch formach – zdegradowanej – która nie jest dopuszczona do spożycia oraz niezdegradowanej tzw. karagen natywny, który według badań jest bezpieczny.

 

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia!

 

Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w miejscu chłodnym (15-25°C) i suchym, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem słonecznym. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik (substytut) zrównoważonej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne.

 

Producent: dr Jacob's Germany

 

Opakowanie: 60 kapsułek

5 Przedmioty

Opis

Producent
Dr. Jacobs
Postać
kapsułki
Podstawowy składnik
kwasy omega-3

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

OMEGA 3 DHA EPA Kwasy Tłuszczowe Suplement diety

Suplementy diety OMEGA 3 DHA EPA Kwasy Tłuszczowe dr. Jacob's

Napisz swoją opinię