MINERAL LIGHT 330g wiśniowy KONCENTRAT INKOSPOR
MINERAL LIGHT 330g wiśniowy KONCENTRAT INKOSPOR
Z każdym łykiem większa sprawność…
Super aktywny napój dla aktywnych sportowców!
Koncentrat w formie proszku zawierający węglowodany, witaminy i minerały do przygotowywania niskokalorycznych napojów. Pełen witamin i minerałów dobranych w taki sposób, by swoim składem odpowiadały składnikom traconym wraz z potem i metabolizmem wysiłkowym.
Inkospor Mineral Light jest świetnym uzupełnieniem diety aktywnych fizycznie i sportowców wyczynowych w niezbędne przy wysiłku witaminy i minerały, przywracającym równowagę energetyczną i wodno-elektrolitową organizmów osób uprawiających sport lub korzystających z rekreacji ruchowej.
Inkospor Mineral Light jest również odpowiednim produktem dla dbających o linię.
Sugestia: podczas intensywnego, trwającego ponad godzinę treningu, polecamy spożywanie napoju węglowodanowo-mineralnego. W tym celu należy do 500 ml Inkospor Mineral Light dodać 1 łyżką stołową Inkospor X-Treme Carbo Pure.
Inkospor Mineral Light jest przeznaczony do stosowania w trakcie oraz po treningu, czy też każdym intensywnym wysiłku fizycznym. Ten suplement diety sprawdza się u sportowców, osób aktywnych fizycznie oraz pozostających na diecie niskokalorycznej. Produkt wyróżnia się niewielką kalorycznością, a jednocześnie dużą zawartością witamin i składników mineralnych, które należy uzupełniać w trakcie aktywności fizycznej. Ten suplement diety znakomicie nawadnia organizm, a przy tym nie powoduje problemów trawiennych. Inkospor Mineral Light ma formę proszku, który wystarczy rozpuścić w wodzie.
Inkospor Mineral Light – co zawiera, jak działa?
Podstawowym problemem wzmożonej aktywności ruchowej jest odwodnienie. Zarówno bowiem ćwiczenia rekreacyjne, jak też treningi czy rozgrywki sportowe, związane są ze wzmożoną potliwością, a tym samym nadmierną utratą wody. Problem ten pogłębia się, gdy aktywność fizyczna podejmowana jest w warunkach wysokiej temperatury otoczenia, albowiem zadaniem odparowującego potu jest ochrona organizmu przed przegrzaniem. Pogłębia się jeszcze bardziej, gdy aktywność fizyczna podejmowana jest przez osobę pozostającą na odchudzającej diecie redukcyjnej, czyli ograniczającej ogólne pobranie pokarmu, albowiem również pokarmy, nie tylko napoje, są ważnym źródłem wody (i gospodarujących nią elektrolitów) dla ludzkiego organizmu.
Wprawdzie woda stanowi ponad 70% masy naszego ciała, to już tylko utrata 2% jej zasobów odbija się niekorzystnie na naszych zdolnościach wysiłkowych. W przybliżeniu wygląda to tak, co pokazały badania naukowe, że każdy procent traconej wody pociąga za sobą 10% utraty zdolności wysiłkowych. Przy czym istnieje tutaj pewien próg odwodnienia, po którego przekroczeniu dalsza kontynuacja wysiłku staje się niemożliwa. W przypadku odwodnienia wzrasta bowiem w pierwszej kolejności gęstość i lepkość krwi, co upośledza dystrybucję tlenu do mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego. Jest to więc sytuacja zagrażająca też naszemu zdrowiu a nawet życiu. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest więc pierwszoplanowym zadaniem każdej osoby podejmującej wzmożoną aktywność ruchową, nie tylko sportowców wyczynowych, szczególnie przykładowo w upalne dni lata i w przypadku przestrzegania rygorów jakiejś diety.
Jednak z potem tracimy nie tylko wodę, ale również składniki mineralne z grupy pierwiastków elektrolitowych (głównie sód, potas, wapń i magnez), albowiem pierwiastki te zawiadują gospodarką wodno-elektrolitową, czyli cyrkulacją wody w naszym organizmie. Nie ma więc możliwości nawodnienia organizmu bez jednoczesnego uzupełnienia pierwiastków elektrolitowych. Gdy przykładowo podczas ćwiczeń fizycznych będziemy korzystali z napoju pozbawionego tych składników mineralnych, zawarta w nim woda będzie wolno wchłaniana i słabo dystrybuowana do pracujących mięśni, a nadmiar płynu zalegający w układzie pokarmowym może stać się przyczyną problemów gastrycznych. Mało tego, zgodnie z zasadami fizyki, roztwory będą dążyć do wyrównania ciśnienia osmotycznego, tak więc pochodząca z podobnego napoju woda będzie niejako wypłukiwać z tkanek pierwiastki elektrolitowe, prowadząc do pogłębiania się ich deficytu. A ponieważ pierwiastki te odpowiadają za zdolności skurczowe i rozkurczowe mięśni, na których opiera się przecież każda praca fizyczna, dlatego ich głęboki deficyt powoduje całkowitą niemożność kontynowania wysiłku. A ponieważ ta sama zasada dotyczy mięśnia sercowego, dlatego głęboki deficyt pierwiastków elektrolitowych może być również niebezpieczny dla życia i zdrowia. Dlatego też, nawadniając organizm podczas wysiłku, najlepiej korzystać z napoju dostarczającego jednocześnie odpowiedniego zestawu składników mineralnych.
Napój służący nawadnianiu organizmu podczas wysiłku powinien zawierać również pewną ilość węglowodanów. Węglowodany to podstawowe źródło energii, szczególnie dla mózgu i mięśni. I chociaż pracujące mięśnie starają się korzystać głównie z kwasów tłuszczowych jako źródeł energetycznych, to jednak do ich spalania zawsze potrzebna jest pewna ilość węglowodanów. Stąd wzięło się stare powiedzenie, że tłuszcz spala się w ogniu węglowodanów. Wprawdzie organizm dysponuje pewnym zapasem węglowodanów w postaci mięśniowego i wątrobowego glikogenu, to jednak są to jedynie niewielkie zasoby, które w miarę kontynowania pracy mięśniowej relatywnie szybko się wyczerpują. A w miarę wyczerpywania się zasobów glikogenowych pogłębia się osłabienie mięśni i narasta uczucie zmęczenia, albowiem niedobór węglowodanów staje się odczuwalny dla mózgu. Dodatkowo zawarte w napoju węglowodany ułatwiają wchłanianie wody z przewodu pokarmowego, jej dystrybucję do tkanki mięśniowej i gromadzenie w tej tkance.
Dla utrzymania wysokiej wydajności pracy ważne może być też uzupełnianie witaminy, zużywanych na bieżąco przez organizm w metabolicznych procesach wysiłkowych. Szczególne znaczenie mają tutaj witamin z grupy B, biorące udział w przemianach energetycznych, przebiegających niezwykle dynamicznie w pracującym organizmie. Równie ważne są teraz witaminy antyoksydacyjne, takie jak C i E, albowiem związany z wykonywaną pracą wzrost tlenowego spalania substratów energetycznych w mitochondriach skutkuje nawet 100-krotnym wzrostem produkcji wolnych rodników tlenowych. Te niezwykle reaktywne, uboczne produkty energetycznych przemian tlenowych są na bieżąco neutralizowane przez elementy bariery antyoksydacyjnej, m.in. antyoksydacyjne witaminy C i E, co doprowadza do szybkiego wyczerpania zasobów komórkowych tych witamin. W tej sytuacji wolne rodniki tlenowe niszczą struktury komórkowe, a w szczególności wytwarzające energię biologiczną mitochondria, co obniża zdolności wysiłkowe kurczących się włókien mięśniowych. Dalszą konsekwencją uszkodzeń mitochondriów jest tzw. rabdomioliza, czyli rozpad włókien mięśniowych, która uniemożliwia dalszą kontynuację wysiłku i tworzy sytuację niebezpieczną dla zdrowia, w której pochodząca z rozpadających się włókien mioglobina musi zostać przefiltrowana przez kłębuszki nerkowe, co może doprowadzić do rozwoju ostrej niewydolności nerek.
Inkospor Mineral Light jest prawdopodobnie jedynym napojem przeznaczonym do nawadniania organizmu podczas aktywności ruchowej, dostarczającym jednocześnie w odpowiednich proporcjach i dawkach wszystkich czynników metabolicznych, niezbędnych do utrzymania wysokiej wydajności pracy mięśniowej na każdym etapie i długim dystansie wysiłku fizycznego.
Dlaczego warto wybrać Inkospor Mineral Light?
Inkospor Mineral Light nie wywołuje problemów trawiennych po spożyciu, dlatego możesz stosować go bez obaw w trakcie ćwiczeń rekreacyjnych oraz treningów i zawodów sportowych. Produkt jest dostępny w kilku smakach. Wybierz spośród smaków: brzoskwinia-marakuja, cytryna, malina, pomarańcza, różowy grejpfrut i wiśnia. Niskokaloryczny napój pozwala uzupełnić elektrolity, które są wydalane wraz z potem. Produkt zapobiega odwodnieniu, do którego może dojść u sportowców wyczynowych podczas wymagających sesji treningowych i rozgrywek sportowych, szczególnie w warunkach wysokiej temperatury otoczenia. Preparat doskonale sprawdzi się też u osób korzystających amatorsko z takich form rekreacji ruchowej, jak przykładowo pływanie, bieganie, jazda rowerowa, nordic walking czy turystyka piesza.
Składniki: maltodekstryna, regulator kwasowości (kwas winowy), wodorofosforan sodu, cytrynian potasu, barwnik spożywczy (sproszkowany burak czerwony), cytrynian wapnia, substancje słodzące (cyklaminian sodu, acesulfam K, sacharynian sodu), chlorek sodu, substancja zagęszczająca (pektyna), węglan magnezu, aromaty, witamina C, barwnik spożywczy (koncentrat z bzu czarnego), substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), barwnik (antocyjany), niacyna, witamina E, kwas pantotenowy, witamina B6, ryboflawina, tiamina, kwas foliowy, witamina B12. Zawiera substancje słodzące.*Średnia zawartość: * w 100 g proszku, ** w porcji dziennej, *** % RWS – referencyjne wartości spożycia (rozporządzenie UE 1169/2011), dotyczy witamin i składników mineralnych
Przygotowanie: do przyrządzenia 1 porcji gotowego napoju dokładnie rozpuścić 16,5 g proszku (1 miarka)
w 500 ml wody. 1 puszka proszku = 10 l napoju.
Sposób użycia: polecamy wypijać 2 porcje dziennie (2 x 500 ml), szczególnie 1 porcję w trakcie treningu.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennego spożycia. Produkt ten nie jest substytutem (zamiennikiem) zróżnicowanej diety. Zaleca się zdrowy styl życia i zrównoważoną dietę.
Przechowywać w suchym pomieszczeniu, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Komentarze
Na razie nie dodano żadnej recenzji.