ALINESS Fungi SOPLÓWKA Lion's Mane 90k EKSTRAKT
search
  • ALINESS Fungi SOPLÓWKA Lion's Mane 90k EKSTRAKT

ALINESS Fungi SOPLÓWKA Lion's Mane 90k EKSTRAKT

64,90 zł

Zapłać 59,71 zł zamiast 64,90 zł uzyskując konto premium!

Brutto

Suplement diety Aliness Grzyb witalny Lion's Mane kapsułki

Ilość

100% bezpieczne płatności
668.jpg SUPLEMENT DIETY Ekstrakt z soplówki jeżowatej (Lion's Mane) 400 mg / 90 kapsułek VEGE
  • nie zawiera żadnych substancji dodatkowych
  • bez glutenu, laktozy, soi

Wysokiej jakości ekstrakt z owocników Lion’s mane (Hericium erinaceus), standaryzowany na polisacharydy i beta-glukany.

Czym jest Lion’s Mane?

Lion’s Mane czyli Soplówka jeżowata (Hericium enrinaceus) to gatunek grzyba, który występuje w lasach liściastych o starym drzewostanie i porasta głównie pnie starych dębów i buków. Soplówka wytwarza owocniki o charakterystycznym, puszystym wyglądzie, przypominającym lwią grzywę. Stąd zawdzięcza swoją potoczną nazwę – Lion’s Mane, czyli lwia grzywa.

Naturalnym regionem występowania i uprawy oraz miejscem gdzie grzyb ten zakorzeniony jest w kulturze i tradycji jest Azja. Dzięki swym właściwościom Soplówka jeżowata od stuleci jest znana i ceniona w tradycyjnej medycynie chińskiej i powszechnie stosowana przez tamtejszych zielarzy.

Lion’s Mane, podobnie do innych leczniczych grzybów obfituje w polisacharydy – a wśród nich w szczególnie korzystne dla zdrowia beta-glukany, a także w sterole oraz liczne minerały – w tym cenne pierwiastki śladowe.

Beta-glukany a polisacharydy

Polisacharydy to rozległa grupa związków chemicznych o długich, łańcuchowych molekułach, zbudowanych z powtarzających się, cukrowych jednostek. Ze względu na budowę, polisacharydy mogą być zatem postrzegane jako biopolimery, występujące naturalnie w organizmach roślin i zwierząt. Do polisacharydów zaliczamy skrobię, celulozę, glikogen czy chitynę. Poszczególne polisacharydy wykazują odmienne właściwości i tym samym odgrywają też różne funkcje, w zależności sposobu w jaki związane są ze sobą monomeryczne jednostki cukrowe, a także w zależności od ich rodzaju.

Istnieje jeszcze inna podgrupa polisacharydów, charakterystyczna dla grzybów – beta-glukany. Beta-glukany wchodzą w skład ścian komórkowych grzybów stanowiąc jeden z głównych elementów strukturalnych ich owocników.

Beta-glukany różnią się strukturalnie od innych polisacharydów znanych nam z codziennego życia, takich jak skrobia czy celuloza. Te różnice w budowie mają bezpośrednie przełożenie na ich właściwości – dzięki nim beta-glukany stanowią na przykład cenny składnik błonnika pokarmowego, a także wykazują inne formy aktywności biologicznej – wpływają m.in. na obniżenie poziomu „złego” cholesterolu LDL.

Co wyróżnia nasz ekstrakt? / Podwójna standaryzacja

Podczas wybierania suplementów diety warto sprawdzić na co standaryzowany jest ekstrakt. Pomimo tego, że wiele produktów opartych jest na ekstraktach o wysokich standaryzacjach, to zazwyczaj odnoszą się one jedynie do ogólnej zawartości polisacharydów. Brakuje natomiast informacji o zawartości beta-glukanów, podczas gdy to one właśnie są najważniejszą frakcją polisacharydów, która charakteryzuje się prozdrowotnymi właściwościami.

Sama informacja o ogólnej zawartości polisacharydów nie przesądza zatem o wysokiej jakości ekstraktu, nawet gdy wynosi 40%, 50% i więcej procent. W większości mogą to być bowiem bezużyteczne odmiany skrobi (czyli tzw. alfa-glukany) bądź też dodatkowo zawartość polisacharydów może być sztucznie zawyżona z powodu obecności maltodekstryny, która także jest wielocukrem obojętnym biologicznie i bywa dodawana w charakterze nośnika stabilizującego ekstrakt.

______________________________________________________________________________________

Składniki w porcji dziennej (1 kapsułka)

Ekstrakt z soplówki jeżowatej

(Hericium erinaceus)                         400 mg

w tym:

  • polisacharydy                           160 mg
  • beta-glukany                              80 mg

______________________________________________________________________________________

Składniki: standaryzowany ekstrakt z owocników soplówki jeżowatej (Hericium erinaceus), otoczka kapsułki: (substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza)

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 1 kapsułka dziennie, popijając wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

Producent: Medicaline

Zawartość opakowania: 90 kapsułek VEGE

znaczki 2.jpg

3 Przedmioty

Opis

Producent
Medicaline
Cechy dodatkowe
bezalkoholowy
bez cukru
bezglutenowy
bez jodu
bez kazeiny
bez laktozy
czysty (bez dodatków)
wegański
wegetariański
Postać
kapsułki
Podstawowy składnik
Inny
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
0.07 kg
Liczba sztuk:
90 szt.
Pojemność
90 ml

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

ALINESS Fungi SOPLÓWKA Lion's Mane 90k EKSTRAKT

Suplement diety Aliness Grzyb witalny Lion's Mane kapsułki

Napisz swoją opinię